November 20-án, Gyöngyösön a Gábor Áron út Városi Sportcsarnokban rendezték meg a Magyar Kyokushin Karate Szervezet 2010. évi Utánpótlás Magyar Bajnokságát.

A verseny mérlegelésére és sorsolására a pénteki napon sor került, így már kora délután útnak indult csapatunk.

A helyszínen népes mezőny gyűlt össze, 36 klub 300 versenyzője érkezett, hogy megmérkőzzön a gyermek, serdülő, ifjúsági és junior korosztályok bajnoki címeiért. Szombaton reggel 8 órától már meg is kezdődtek a küzdelmek. Sajnos voltak olyan versenyzők, akiket a dobogóra vártunk (Papp Dóra, Papp Zsanett, Somogyi Patrícia) de most elvéreztek a bemérkőzések során (itt a nem mindig kedvező sorsolás és bírói döntések is közre játszottak). Viszont voltak olyanok is, akiktől nem vártunk helyezést (Somogyi Viktor, Lele Attila, Tóth Dániel) és mégis sikerült a dobogóra kerülniük. Őket külön elismerés illeti, viszont most már bízunk benne, hogy legközelebb is megállják a helyüket a csatákban. Papp Dániel a gyermek II. korosztály 44kg-os súlycsoportjának döntőjében a hosszabbítás után is csak egy ponttal kapott ki Siófoki ellenfelétől, így a dobogó második fokán végzett. Négy versenyzőnk Lele Attila (Gy. I.ffi+37kg) Somogyi Viktor ( Serd. ffi 64kg) Tóth Dániel (Serd. ffi 74kg) és Kovács Tímea (Serd. női 58kg) bronzérmet szerzett.